czwartek, 13 sierpnia 2015

Zakładka do książki, z kotem

zakładka kot

Wykonanie zakładki z filcu, krok po kroku:

1.  Z granatowego filcu o grubości 1mm wycięłam 2 prostokąty o wymiarach 5cm x 15cm. Z tektury wycięłam prostokąt o wymiarach ok. 4cm x 14 cm (prostokąt z tektury musi być mniejszy, aby było możliwe zszycie zakładki). W jednej powierzchni granatowego filcu wycięłam trzy, różnej wielkości serduszka. Z czarnego filcu wycięłam kształt kota i ogon, natomiast z białego wycięłam oczy. Z materiału w kropki wycięłam 2 kwadraciki. 2.  Do granatowego prostokąta z filcu przyszyłam czarnego kota, ogon i oczy.3. W miejscu wyciętych serduszek, od spodu przykleiłam materiał w kropki (użyłam kleju magik).
4. Pomiędzy obie granatowe części filcu umieściłam tekturowy prostokąt. Następnie zszyłam grubą, czarną nicią. Wcześniej przyszyłam jeszcze wstążkę, czarną o szerokości 2mm, jako zawieszkę.

Inne zakładki z filcu:

zakładki DIY

4 komentarze:

 1. Rewelacyjne zakładki :-)
  ...
  http://serwetki-quillinq.blogspot.com
  https://www.facebook.com/szydelkowanie.i.quilling
  www.facebook.com/groups/437033246435838/

  OdpowiedzUsuń
 2. zakładki są super, oryginalne, zachęcają do czytania książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam tak wykonane zakładki przypominają mi dzieciństwo, ponieważ kiedyś dzieci i dorośli dużo czytali książek i takie lub podobne zakładki były popularne, teraz niestety komputeryzacja sprawiła, że książki czyta coraz mniej osób ale może taka prezentacja zachęci do czytania i posiadania takiej prostej lecz oryginalnej zakładki, gratuluję pomysłu, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń