niedziela, 23 sierpnia 2015

Ramka na zdjęcie w kwiatki

ramka z filcu


Potrzebne materiały:
  • fioletowy, różowy, czerwony, niebieski, granatowy, pomarańczowy filc o grubości 1mm,
  • kilka kolorowych guzików,
  • tektura (np. blok techniczny),
  • igła, nici (do przyszycia kwiatków i guzików),
  • gruba, granatowa nić,
  • opcjonalnie: magnes, sznureczek lub wstążka (na zawieszkę)
1. Z fioletowego filcu wycięłam dwa prostokąty o wymiarach 20cm x 15cm. Z jednego prostokąta wycięłam ramkę o krawędziach falbanki (prostokąt z dziurą). Wszystkie krawędzie ramki wynoszą 3cm. Z tektury wycięłam prostokąt o wymiarach 19,5 cm x 14,5cm (musi być nieco mniejszy, aby nie wystawał poza krawędzie ramki). Z kolorowego filcu wycięłam różniej wielkości i różnego rodzaju kwiatki. 2. Kwiatki wraz z guzikami przyszyłam do ramki. Obie fioletowe części ramki z filcu (prostokąt z dziurą + prostokąt cały) zszyłam za pomocą grubej, granatowej nici. Jedną krawędź (górną) pozostawiłam wolną, aby włożyć zdjęcie. W środku umieściłam tekturę celem usztywnienia konstrukcji. 

Opcjonalnie można ramkę podkleić od spodu magnesem, tak jak w przypadku poprzednio wykonanej ramki ramka kubek i przyczepić na lodówkę. Można także robić zawieszkę ze sznureczka lub wstążki i powiesić na ścianie.

Wykonałam także kolejną ramkę z filcu, tym razem żółtą z serduszkami:

ramka z filcu

1 komentarz:

  1. Ładne ramki, myślę, że ze zdjęciem super ozdobią biurko lub inne miejsce przy którym spędzamy dużo czasu, fajny pomysł :))

    OdpowiedzUsuń