piątek, 10 lipca 2015

Motyl z filcu

English version : Felt Butterfly


motyl z filcu

1. Wykonanie motyla rozpoczęłam od znalezienia odpowiedniego szablonu w internecie. Następnie wydrukowałam go i wycięłam.

2. Z czerwonego filcu o grubości 1mm wycięłam 2 motyle (o szerokości ok. 13cm). Jedną powierzchnię będę zdobić, a druga posłuży jako spodnia część (zarówno przykryje niedoskonałości jak i usztywni konstrukcję).

 3. Z żółtego filcu o grubości 1mm wycięłam 2 skrzydełka i przyszyłam za pomocą grubej, żółtej nici do jednej z wcześniej wyciętych powierzchni motyla.4. Z czarnego filcu o grubości 1mm wycięłam środek motyla (o długości 6cm) i przyszyłam do całości za pomocą klasycznej, czarnej nici.5. Z filcu w kolorze pomarańczowym wycięłam 4 kółeczka (o średnicy ok. 2cm) i przyszyłam za pomocą grubej, czerwonej nici.6. Do motylka przykleiłam ruchome oczka i czułki wycięte z czarnego filcu.7. W ostatnim etapie przyszyłam tylną powierzchnię motyla (wycięta w etapie 2).Motyla można wykorzystać jako ozdobę pokoju lub też jako półprodukt do innych dekoracji. Ja z tyłu motyla przymocowałam agrafkę i przyczepiłam do firany w oknie.

Wykonałam też drugiego motyla:

motyl z filcu
Motyl z filcu

4 komentarze:

 1. motyle są naprawdę śliczne, mogą być idealną ozdobą domowego wnętrza, gratuluję !

  OdpowiedzUsuń
 2. gdzie znalazłaś taki fajny wzor do wycięcia? :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpisałam w google grafika "wzór motyl" i tak do niego dotarłam :)

   Usuń