sobota, 11 lipca 2015

Serce z materiału

English version: Fabric Heart

serduszko z materiału, serce z cekinami, zawieszka serce 

1. Na początku znalazłam w internecie odpowiedni szablon serca, wydrukowałam go i wycięłam. 

2. Z materiału wycięłam 2 serca (o szerokości ok. 13cm). 
Jako materiał użyłam rękaw od nieużywanej bluzki.

  
3. W jednym z serduszek z materiału, za pomocą ciemnozielonej nici zrobiłam gałązki od kryształowych serduszek. Serduszka (kryształki) na tym etapie nie są przyklejone na stałe, tylko są przymierzone.


4. Kryształowe serduszka przykleiłam do materiału, za pomocą pistoletu z klejem. Serduszka są samoprzylepne, jednak to nie wystarcza, aby utrzymać serduszka przyklejone do materiału.

Pistolet ten można kupić w hipermarketach, praktikerze, empiku itp. Kosztuje ok. 12-14zł, a wkłady klejowe ok. 2zł (w opakowaniu jest kilka sztuk). Na tym etapie przyszyłam za pomocą czarnej nici, kokardkę wykonaną ze wstążki.


5. Zszyłam obie części serca za pomocą białej, grubej nici. Pozostawiłam otwór, aby móc poźniej umieścić w nim wypełnienie. Na środku serca (po tylnej stronie) przyszyłam wstążkę, ok. 20cm długości i 5mm szerokości.  

 
6. Przez otwór (który pozostawiłam w poprzednim etapie) umieszczam wewnątrz materiałowego serca wypełnienie (np. z niepotrzebnej poduszki). Następnie zszywam otwór za pomocą stosowanej wcześniej nici. Poduszkę można zastosować jako ozdobę pomieszczenia lub inną dekorację. Zamiast kryształowych serduszek można użyć do zdobienia guziki, dżety lub inne kryształki. 

2 komentarze:

  1. witam, ładne serduszko bardzo delikatne, super ozdoba, Pozdrawiam:))

    OdpowiedzUsuń