niedziela, 26 lipca 2015

Kwiat z materiału

kwiat DIY

Postanowiłam zrobić duży kwiat z materiału, aby przykryć wystające kable ze ściany. W ten sposób zamiast szpecących kabli widnieje ładna ozdoba.

1. Z czarnego materiału (ja pocięłam jakąś sukienkę kupioną w second hand za grosze) wycięłam 30 płatków do kwiatka: 10 małych, 10 średnich i 10 dużych. Potrzebna jest taka duża ilość, ponieważ będę zszywać je parami. 2. Tak jak wspomniałam powyżej, zszyłam parami płatki tak, aby powstało 15 gotowych płatków (po 5 z każdego rozmiaru). Zszywałam lewe strony, więc na koniec przekręciłam je na prawą. Pozostałe czynności wykonałam tak samo jak w przypadku kwiatów z filcu, które robiłam wcześniej, wykonanie znajduje się  tutaj: kwiat z filcu
3. Na koniec z jasnego materiału wycięłam środek do kwiatka. Można go zarówno przyszyć jak i przykleić.  

3 komentarze:

  1. Witam, fajny element dekoracyjny, myślę,że można go zastosować w różny sposób, czy jako ozdoba do włosów a można też użyć go udekorowania innych rzeczy znajdujących się w pokoju, wazonu czy też przypiąć na firance, zasłonie, pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. kwiat z materiału odmienny od wcześniej prezentowanych z filcu i jak widać pomysł fajny, estetyczne wykonanie, podoba mi się, gratuluję.):

    OdpowiedzUsuń